Zrob samodzielnie amerykanskie burgery

Dzięki programom kulinarnym oraz videoblogom w sieci gotowanie stało się teraz bardzo modne. Kucharze amatorzy gotują, pieką, smażą i rozpisują się, robią zdjęcia, kręcą filmy i namawiają innych do wypróbowania ich autorskich przepisów. Serwisy społecznościowe, portale internetowe oraz blogi pękają w szwach od ilości propozycji kulinarnych. Teraz można ugotować wszystko, wszędzie i o każdej porze. Wystarczy wybrać sobie ulubiony przepis, zrobić zakupy i gotować ile dusza zapragnie.

dissolver

Potrawy z całego świata

Gotowanie stało się również bardziej efektowne, gdyż na polski rynek trafiają teraz produkty spożywcze z całego świata. Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o egzotycznych potrawach. Bo kto z nas wychowany na pomidorowej i zimnych nóżkach w galarecie słyszał o takich produktach jak jarmuż, kaki, chia czy też o innych orientalnych owocach i przyprawach? Nikt, prawda? Prawda jest taka, że samodzielne eksperymentowanie w kuchni zostały nam wszczepione przez wszechobecną modę, która przeminie w momencie, gdy ludzie zaczną czerpać energię do życia z kosmosu, czyli prawdopodobnie nigdy! Dzięki powszechnie dostępnym produktom w marketach, możemy sami przygotować potrawy które są specjalnością w różnych krajach np. Japonii, Peru czy RPA.

wilk maszynka do mielenia mięsa

 źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/wilk_do_mielenia_miesa-_model_tc22.png

Wilk maszynka do mielenia mięsa

Jeżeli zatem nie jesteś wegetarianinem i do życia potrzebujesz więcej niż powietrza, pewnie w Twojej kuchni często gości mięso, a wraz z nim kotlety wieprzowe, tuszki, podroby, filety drobiowe i wiele wiele innych równie smacznych kąsków. Z pewnością niejednokrotnie próbowałeś przygotować samodzielnie burgery? Zdradzę Ci tajemnicę – najlepiej kup świeże mięso wołowe (np. antrykot) i samodzielnie zmiel je. Wilk maszynka do mielenia mięsa idealnie będzie się do tego nadawać. Tak przygotowane mięso przypraw solą, pieprzem, dodaj koniecznie jajko, czosnek a następnie uformuj kotlety i wysmaż je tak mocno jak lubisz.

Samodzielne przygotowywanie dań ma swoją zaletę – wiesz, co jesz a im mniej tłuszczu, mniej cukru a więcej warzyw i mniej przetworzonych składników tym dania nawet te tradycyjne stają się dużo zdrowsze.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl