Wyposazenie sklepow gliwice

system gaszenia gazem CO2 Zobacz naszą stronę www

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i wyposażenia są obowiązujące w markecie z artykułami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich przechowuje się i wydaje produkty mięsne do sprzedaży. Jest sporo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w składzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Ponadto jest z urządzeniami mrożącymi, w których kryje się mięso – wśród nich zawiera się witryny, zamrażarki, wyspy bądź i szafy mroźnicze. Dobrym programem, zwłaszcza w mniejszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie chociaż w magazynie, lecz i w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Układa się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Wskazana jest również lada ekspediencka, na której kroi się i pakuje towar. W liczniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest korzystanie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, będącego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w magazynie mięsnym to zasługa, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być odpowiednio szeroki i czytelny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, jak również mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do krojenia mięsa z kością. Również jest z nożami do krojenia mięsa, ponadto nie warto na nich oszczędzać. Z zmian dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic wykonane są z chromowanej stali węglowej lub stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto pomocne jest urządzenie się w wilka do mięsa, służącego do mielenia mięsa na wymaganie klienta. Lecz nie jest wówczas nieodzowny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych konieczna jest jeszcze kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Konieczne jest więcej zainstalowanie klimatyzacji, która przydatna stanowi w mieszkaniu optymalnej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Drogie jest również oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin dostających się na wystawie.