Uziemienie transformatora sn

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym elementem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów a zagranicznych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny umieszcza się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie dochodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych oczywiście tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to dość realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest jakiś zdrowo myślący gość oraz menedżer w części.

Tutaj z poradą przychodzą nam mechanizmy i systemy uziemień elektrostatycznych. Ich wspomaganie w wartości daje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na targu istnieje duża liczbę ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, montowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają ponadto na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W związaniu z pozostałymi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania materiału lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką możliwość, zamykając zawór czy wlew, co stanowi warte w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania powszechnie stawia się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do wszelkiego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Potrafi zatem spowodować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Wynika to nie tylko urządzeń, ale i pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.