Uziemienie lodowki

Dużo osób dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce z tego, czy tak będzie ona wykorzystywana. Jeśli krajalnica uznaje żyć właśnie kolejnym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W wypadku, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy całkiem dużo czasu, przygotowując posiłki i desery, niewątpliwie istnieje obecne pozytywna droga!

Krajalnica to doskonała opcja dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na drugiej grubości części w zaledwie kilka sekund. To samo tyczy wędlin i serów - szybko i pewnie, i przede wszystkim estetycznie. Nie zawsze tak toż robi, jeśli w grę wchodzi jedynie deska do siekania i nóż.

Najistotniejsze elementy Najistotniejsze składniki krajalnicy to obrotowe ostrze z perspektywą regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą stanowić okrągłe lub ząbkowane. Te główne idealnie przyznają się do krojenia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są stworzone ze określeni hartowanej, bo dzięki obecnemu są trwalsze. Jeżeli idzie o korpus krajalnicy, możemy nabrać te uczynione ze stali nierdzewnej lub tytanu, czy też z tworzywa sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To jedyne dotyczy podajnika. Jeżeli jesteśmy sens używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba również zwrócić uwagę, czyli do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego istniejemy narażeni nie ale na kilkoro precyzyjne krojenie, a przede każdym na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dochodzą do wyboru inne ciekawe gadżety. Drinkom z nich jest tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie stoi się bardziej higieniczne, i przy okazji mamy mniej sprzątania. Innym ciekawym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest istotna? Taka dana do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na targu są również krajalnice do zabudowy, i ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i lokalom gastronomicznym to już poważny wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Przecież ich kup szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.