Umowa o system informatyczny

Wiele naszych spółek specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w zależności czy mamy do czynienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W trudnych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak także takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy są znacznie punktów gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on tak zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i funkcja na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, lub istnieje zatem jakaś restauracja, czy też sieć restauracji.

Na ostatnim kroku celowo nie podamy firmy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego klientowi. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od prace program może współpracować z terminalem dotykowym, a ponadto z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej albo na poszczególnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.