Uklad rozrodczy zenski test

Witam serdecznie w następnym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W obecnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, kiedy on chodzi. Zapraszam do prace.
Z wskazówki na zajęcie rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy dzieli się na oficjalne oraz wewnętrzne. Do ostatnich dodatkowych zaliczamy, jak ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie dużo jest jednak narządów zewnętrznych, to nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Biegnie on z rogu macicy do samego jajnika. Ponieważ kobieta ma dwa jajniki, występują i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej napotyka się w współczesnych czasach nowotwór tego procesu. Więc właśnie ważne jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o podobnej funkcji do męskich jąder. Dostarczają one komórki jajowe, których celem istnienia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego wielka masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest narządem, w jakim szykuje się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt dopuszczony do gruszki. Kobieta, jaka nie była ponad szansy urodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i wielkości czterech w najszerszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki dziś opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo elastyczny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Toż do niej uczone jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeżeli należy o żeńskie narządy rozrodcze. Do obejrzenia w pozostałym artykule.