Taki sam lekarz jak inni

Coraz rzadziej, ale cały czas pojawiają się głosy, że do psychiatry chodzą tylko osoby niezrównoważone psychicznie. Prawda jest taka, że wizytę u lekarza tej specjalności należy traktować tak samo, jak wizytę u lekarza rodzinnego czy okulisty. Gdy czujemy się źle psychicznie, lub gdy szukamy rozwiązania dla naszego pogarszającego się stanu fizycznego i nie znajdujemy odpowiedzi: warto rozważyć wizytę u specjalisty, który nas zdiagnozuje i pomoże dobrać odpowiednią ścieżkę leczenia.

wyłącznik mocy

Pierwsza wizyta

Dobry lekarz psychiatra w Krakowie rozpoczyna wizytę od rozmowy, wywiadu, podczas którego – gdy odpowiadamy na pytania, robi wstępną analizę naszej sytuacji. Często, już podczas pierwszego spotkania, jest w stanie poznać przyczynę naszego problemu i wskazać sposób leczenia. W zależności od rozpoznania, może zalecić leki lub terapię.

W dzisiejszych czasach, coraz częściej potrzebna jest pomoc lekarza psychiatry. Żyjemy pod coraz większą presją, coraz więcej wymagamy od innych i od siebie, a to sprawia, że coraz więcej osób choruje na depresję, czy stany lękowe.

dobry lekarz psychiatra w krakowie

Depresja

Depresja to stan psychiczny, z którym, bez pomocy specjalisty, możemy sobie nie poradzić. Jest to choroba, którą możemy dostać w spadku – w genach. Jedną z biologicznych przyczyn jest, prawdopodobnie, nieprawidłowe funkcjonowanie układu limbicznego. Wyzwalaczem zewnętrznym może być śmierć kogoś bliskiego, czy duże niepowodzenie na polu zawodowym. Nie pogrążaj się w smutku, skorzystaj wtedy z pomocy specjalisty, który wskaże Ci sprawdzone drogi leczenia.

Stany lękowe

Stany lękowe mogą występować równolegle z depresją – wiążą się z brakiem poczucia bezpieczeństwa, jednym z objawów może być nadmierna analiza własnego zachowania. Napady lęku występują często bez żadnej uzasadnionej przyczyny. Wtedy również polecany jest kontakt z lekarzem.

Nie bój się psychiatry, zadbaj o siebie i swoje zdrowie, popraw jakość swojego życia!