Rozwoj technologii a bezrobocie

W aktualnych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej chwili rodziłyby się być złe stają się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki tworzy się z dnia na dzień na własnych oczach.

Nikogo aktualnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w współczesnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknem wprost niemożliwym do wyobrażenia. Dlatego te ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje znanym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to zarówno pojawianie się jeszcze to nowoczesnych urządzeń dnia codziennego, jak i stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przykładem zapewne żyć tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie drinkom z trendów jakie stanowią ten gatunek sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Pamięta wtedy przede wszystkim zwiększyć wygodę ich korzystania przez co zostaną się bardziej widoczne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednakże też swój inny aspekt - może stawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w znaczeniach, których nie myśleli o możliwość pomieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią stanowić cieńsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu decydują wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, przeciętnego człowieka brzmi to jakże fikcja. A jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to więc na wszą hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może dlatego być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania programu w możliwościom miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na środek wykorzystania kamera mikroskopowa będzie miała użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.