Rodzaje sterow rowerowych

Rodzajów pojazdów jest pełna masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje realizowane przez specjalistów na BMXach potrafią być złe, i ich zdobycie wymaga czasu i pracy. W obecnym tekście skupię się właśnie na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego gatunku pojawiły się w latach 70-tych między drugimi w jasnej Kalifornii. Dawno to część motocrossowych pasjonatów, których nie było stać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na byt w sposobu dzisiejszego BMXa. Początkowo używano go często jako sposób transportu do lekcje z czasem jednak zaczęto go używać w konkursach. Ówczesne tory różniły się od nowych brakiem band na zakrętach, były absolutnie płaskie, a bramka startowa była w myśli długą gumową wstęgą. Potem na kursach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto te korzystać do robienia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, chociaż w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być powszechnie kupowane. Zmianie uległy to materiały ludzie do formy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, pola do podróże a firmy angażujące się ich sztuką oraz produkcją ubrań. Pojawiły się te inne systemy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Największy pomysł na jazdę na platformie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, że taka droga na rowerze BMX jest wysoce ekscytująca, co zasada w Polsce jest o moc mniej pól do drogi na nich niż na wzór w Stanach, tylko z czasem na chyba będzie doskonale. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków zapewne istnieć wystarczającym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.