Przenosnik

Jednymi z powszechnie wykorzystywanych narzędzi do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest dobrze więcej i nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które dostarcza do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temuż jego skorzystania są bardzo duże. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów rozgrywać się może zarówno w zakresie, jak również pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich oznaczają się większą przewagą i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe więc ich wyjątkowym plusem jest fakt, że osiągną na deski dostęp do przenośnika co z zmian jest niezastąpione w form, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe obraca się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane materiały oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, nawet w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Drogim jest, że przenośniki ślimakowe wciąż są wykonywane razem z własnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i wielkość urządzenia, lecz i umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często daje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Ciekawym jest znaczna gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odkryć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy i w sektorze spożywczym. Bardzo często otrzymuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego przewidywania albo także czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie posiadają także hodowcy, którzy przy ich wykorzystaniu mieszają i dają suchą karmę zwierzętom.