Programy ksiegowe dla firm

Programy księgowe, część liczba to omówienie dostępnych na targu programów księgowych. Na zbycie znajduje się wiele systemów informatycznych, które bardzo ułatwią pracę rozwijania i rozliczania uproszczonej księgowości.
Ważnym z omawianych projektów jest Ala – księgowość uproszczona. Istnieje toż własny program, który pomaga prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów oraz Ewidencji Przychodów przy jednoczesnym umożliwieniu wprowadzania zapisów z niewiele miesięcy. Wśród funkcji programu są między innymi płacenie podatku dochodowego, wydruk niezbędnych informacji, prowadzenie kartotek kontrahentów, urzędów skarbowych, zdarzeń gospodarczych, kont oraz tymże odpowiednich. W grupie niepodstawowej program Ala daje i prowadzenie rejestrów VAT oraz płacenie podatku z jego tytułu należnego. Oprogramowanie współpracuje z różnymi projektami tego samego producenta. Stanowią to układ handlowy Ewa i oprogramowanie Aga dedykowane kadrom zarządzającym płacami. Kolejnym już, drugim programem, który przedstawię jest program do księgowości podatkowej DuoKomp Księga Podatkowa 2013. Program ten określony jest dla pań, które powodują działalność gospodarczą i muszą prowadzić księgę zysków i rozchodów. Dzięki bogactwu funkcji jakie proponuje to oprogramowanie użytkownik bez trudu wykona wiele potrzebnych operacji. Instalacja programu nie jest trudna. Wystarczy bowiem zarejestrować go na firmę oraz jedno oprogramowanie jest proste w klasy testowej. Program oferuje kilka opcji, między innymi korzystne prowadzenie jednej albo kilku ksiąg zysków i rozchodów już po jednorazowej aktywacji.

Dzięki użytemu oprogramowaniu będziemy mogli wydawać dowody wewnętrzne, mieć różne raporty za usługą których obliczymy dochody, straty i należne na podatek dochodowy zaliczki. Również możemy wykonywać rejestry sprzedaży oraz zakupów VAT oraz wypełniać i wydawać deklaracje VAT-7(K). Program umożliwia prowadzenie ewidencji wyposażenia marki w współczesnym liście środków trwałych, wartości duchowych i prawnych i rozliczanie amortyzacji. Wszystko to zgodnie z najróżniejszymi przepisami prawymi. Dzięki zamysłowi jego autorze program idzie na prowadzenie księgowości dla wielu firm jednocześnie. Dodatkowym walorem jest słownik użytkowników i modeli wpisów do księgi zysków i rozchodów a dodatkowo integracja z ostatnią częścią.