Pos graduacao de gastronomia

Program pos gastronomia to program sprzedaży kelnerskiej, który ułatwia prowadzenie funkcjonalnej i szybkiej gospodarki magazynowej restauracji, barów czy ogólnie mówiąc przedsiębiorstw gastronomicznych. Aplikacja ta opiera się o dokumenty magazynowe oraz fakty ze sprzedaży.

 

W zależności od rodzaju pracy możliwa jest istotna centralizacja wprowadzanych danych, lecz też zdecydowanie w innych lokalach. Prosto z pomysłu do lokali podawane są informacje: o produktach, jakim może korzystać, o organizacji lokalu, też o wartościach skupu i zbytu.
Zalecając się zgromadzonymi w bazie danych dokumentami, program wykonuje odpowiednie kalkulacje cen składników potraw, oblicza marże, oraz zapotrzebowanie na materiały.
Dane opracowane przez pos gastronomia są podstawą ewidencji cen zakupu produktów gastronomicznych, mówi on i pewnego sposobu księgowość przedsiębiorstwa gastronomicznego.

Program ma wiele dobrych funkcji m.in. :

posiada procesor fakturujący,
prezentuje zużycie surowców gastronomicznych na podstawie dokumentów magazynowych,
wylicza ceny potraw według rzeczywistych kosztów zakupu składników,
opowiada o naruszonym stanie magazynu,
mówi o składnikach brakujących do przygotowania potraw,
prowadzi dziennik pracy każdego kelnera, jego zbyty,
tworzy raporty produkcji dziennej itp.

Niewątpliwą wartością programu pos gastronomia jest szansa synchronizacji komputera i kas fiskalnych, na których postrzegana jest sprzedaż. Dzięki temu prawdopodobne jest wykonanie, skomputeryzowanego systemu rozliczania począwszy od dostaw surowców aż do sprzedaży gotowych potraw. Program wykorzystuje dwukierunkową komunikację z kasami. Z pewnej strony nadaje do kas informacje o produktach, kelnerach, z pozostałej strony wiąże z kas fiskalnych informacje o sprzedaży potraw, napojów, obrocie całej kasy oraz personelu. Po zaprogramowaniu przez serwis, kasy nie wymagają od obsługi żadnej fachowej wiedzy, a całość wymiany informacji prowadzona stanowi w szkoła automatyczny. Umożliwia realizację zamówień i sprzedaży w bardzo dobry, i zarazem wygodny sposób, za pomocą ekranu dotykowego. Kelnerzy i barmani, przez takie rozwiązanie, nie tracą czasu na zbędne czynności, a całą uwagę mogą zgromadzić na obsłudze klienta.