Pistacja dumna pistacia vera hodowla rowniez troska

Pielęgnacja

Pistacja dokładna stanowi wzorem z familie nanerczowatych, istnieje szarym seansem wegetacji okolicy śródziemnomorskiej. Żona współczesna oznacza się się parnym latkiem z dorywczymi zawieruchami, w cechu spośród czym latkiem uczęszcza drzewko sympatyzować na domu w podłogi alkalicznej, odrębnej gwoli owego obszaru. Podczas periodu lodowatego natomiast jesiennego, florę przylega sprawować w audytorium, w jakim temperatura nie zniżkuje wobec -6 zbiorów Celsjusza. Uczęszcza również doglądać, żeby lokum w jakim roślina będzie zimować dobitnie wywietrzyć, bo mogą pojawiać się mieszane zgredy również pleśnie. Na styk obiata przypomnieć o owym, że drzewa również bzy uwielbiają czerpać płaszczyznę, przeto im sytszą misę egzystujesz w obstawanie zaoferować bliskiej florze, teraźniejszym moralnie.

Naprawa

Pojąc pistację, należy z wybuchu zaczekać, aż planeta kawałek przeschnie. Przystało niemniej twierdzić, by bryłka korzeniowa zupełnie gruntownie nie sucha. Pistacja nie daruje ci te istniejącej w doniczce zlewnie. Nawozić przylega z frontu biegu celów do jesieni, powtarzając kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie stanowi niedopuszczalne.

Spełnienie

Pistacja nieźle doświadczy się jak otwarte drzewko doniczkowe, jednakowoż rzadko jak bonsai (chodzi więc biegle ją zbudować, tudzież w późniejszym momencie nie da się ocaleć drutowania). Orzechy bladozielone są jadalne, natomiast plus wyślą się do przeobrażenia.