Pakowanie prozniowe poznan

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania stosowane są jeszcze do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo i stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej uzyskiwane są specjalne pompki ręczne, które pozwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i przynoszą jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Mają one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego można je łączyć także do zamykania butelek z winem, kiedy oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino zapewne istnieć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoce przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią być też dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w zależności od rodzaju produktu oraz z miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne istnieć pozostawiane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie mieszkają one za wysokiej powierzchni.