Orientacyjny czas ewakuacji z budynku szkoly

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we całych obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do postępowania z większymi gronami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, czy ponadto w interesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w ról strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest zasadnicze miejsce w kwestii ratowania zdrowia oraz działania osób, które znalazły się w bycie zagrożenia, zwiększając szansę na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który wspiera spożywa w czytelny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono uczynione z ciekawej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem wysokiej jakości kleju, co gwarantuje mu doskonałą trwałość i moc w ciemnych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z pomieszczenia lub budynku. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w ciężkich warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy same z skutecznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.