Opakowanie prozniowe po niemiecku

Pakowanie próżniowe daje ogromną przewagę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ostatni metoda dłużej zachowują świeżość także są łatwiejsze w transporcie na większe odległości.

Służą one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i szczelnie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek towar w opakowaniu jest umieszczany we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Stanowi owo niezwykle łatwa konstrukcja. Po wyjściu procesu zwykle komora zakłada się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na zdrową powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów ważni i odporności zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do wyjątkowo poważnych wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Zwykle jest ona małych rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia i do klucza jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc podejmuje się na zewnątrz komory. Dla tego rodzaju urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie ważne jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona te na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niebanalnych wyglądach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana spośród ostatnim znaczniejsza sumę pakowanych produktów na doba. Dla zastosowań amatorskich czyli w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w trudnych sklepach lub zakładach produkcyjnych lepszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania i w większym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym targu jest wielu producentów pakowarek. Tepro to instytucja produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbycie już 50 lat!