Odkurzacz centralny youtube

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w okresie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które dostają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest także bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest zawsze zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w form rurek i przewodów, jakie staną ukryte w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania okazuje się z niewielu elementów. Ważnym i najistotniejszym spośród nich istnieje jednostka centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które kierują do gniazd ssących umieszczonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża wkłada się do najszybszego mieszkania także dzięki temu potężna szybko podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest umieszczona w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej montuje się z silnika urządzonego w turbinę, która wytwarza podciśnienie. Elementem składowym istnieje również separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na poważniejsze oraz niższe. Im świętszy tym powietrze będzie dokładnie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w pałacu w centralnych pomieszczeniach. W blokach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.