Obowiazek zalozenia kasy fiskalnej 2015

Lista stresów i czynności, które trzymane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, rozciąga się. Spotykają się na niej i lekarze, i fryzjerzy, trafili też na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bowiem z względu warunków dominujących w warsztatach mechanicznych i ze względu na fakt, iż mechanik często musi iść poza warsztatem, jego lada fiskalna musi robić odpowiednie warunki.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/systemy-crm/

 

Ponieważ mechanik pragnie liczyć kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, które będzie mu tak proponować przez masa lat. Kasa dla mechanika winna stanowić przede każdym daniem trwałym. Wiadomo, iż na gruncie warsztatu nie zawsze jest idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne meble biurowe mogą się psuć zbyt szybko. Pewność jest a ważną oznaką, którą winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie może stanowić zbyt wysoka. Wynika to przede każdym tych, którzy chronią w niewielkich zmianach na obszarze posesji klienta lub którzy następują w mieszkanie, w jakim przybyło do awarii. A że dużo usterek można naprawić bez potrzeby odwiedzania warsztatu, mobilność tu stanowi mocno istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała znaczenie poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to połączenie małej, wygodnej i zdrowej kasy z szerokimi możliwościami.  Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać i o klawiszach funkcyjnych. Poprawiają one obsługę klienta. Warto też wybierać takie kasy, jakie zawierają zupełnie wysokie klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy czas ciążył się z działalnością w niezbyt zdrowym i praktycznym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie przecież koszmarem. Im większe klawisze – tym większa wygoda.
Mechanik, także jak wszelki kolejny podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi dbać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, i przede każdym o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w organizacji cyfrowej. Mechanik może zatem wybrać, czy woli kasę idącą na papier kopi paragonów, czy napisze na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w grupie cyfrowej. Ze względu na warunki trwające w warsztatach mechanicznych oraz delikatność papieru, doskonalszym wyjściem jest czerpanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.