Nerwica depresyjna

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w nowych czasach. Wynika toż ze koleje naszego myślenia. Obecnie cali żyjemy szybko i często brakuje nam czasu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może żyć i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle gromadzą się z drugimi fobiami. Chory boi się takich spraw, dlatego jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i wyjątkowy sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, chęci do robienia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często skarżą się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą technologią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei różne sytuacje z wszelkiego życia, podczas których zamierzałem objawy nerwicy. Dzięki temu usuwa się jego stres i chory przygotowuje się z konkretnymi rzeczami. W niektórych przypadkach potrzebne jest i leczenie farmakologiczne. A same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.