Napoje zimne i gorace prezentacja

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego typie. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o pokazać się tworzyć je samemu. Jest wówczas nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze lepsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najdostępniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest lekki, ważny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na każdym stoisku. Idealnym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita forma będzie otwartym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne efekty to także nie wszystko. Trzeba być podobni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje dużo takich produktów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak wykona swoje oczekiwania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie ale do deserów owocowych, ale więcej na model do tworzenia mrożonej kawy.