Najslynniejsze szlaki rowerowe w europie

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-erp/Oprogramowanie erp - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach mają ogromne możliwości w zakresie zwiedzania Polski tym środkiem transportu. Jeśli natomiast czują niedosyt, lub też chcą rozciągnąć swoje rowerowe szlaki również o miejsca poza granicami Polski, powinny zapoznać się z poniższą listą. 

Lista szlaków

Niniejszym przedstawiamy państwu listę obejmującą najpiękniejsze i najpopularniejsze szlaki rowerowe w Europie.  Stanowczo powinno się dodać do swojej listy przemierzonych rowerami terenów.

  1. Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta liczy sobie około 200 km długości i jest jedna z bardziej znanych i nowoczesnych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez doświadczonego cyklistę wynosił będzie około 3 dni. Niezbędne więc będzie wyposażenie się w namiot lub dodatkowe fundusze na opłatę noclegu.
  2. Francja, trasa z Luchon do Bajonny – Francja jest piękna nie tylko dla cyklistów, jednak specjalnie dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak rozciągający się na około 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet. Jest to jeden z najbardziej znanych podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
  3. Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon ten jest wręcz wymarzonym z punktu widzenia cyklistów. Posiada bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych. Dzięki którym nie tylko zaspokoimy potrzebę podróżowania na rowerze, ale także będziemy mieli możliwość podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej znany szlak belgijski ma długość około 220 km.
  4. Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord). Można w tym przypadku połączyć ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, który został wpisany na listę UNESCO. Dzięki temu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, ale także chęć poznania kultury i najpiękniejszych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

szlaki rowerowe w europie

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zwiedzić i podziwiać podróżnik, wybierający się na rowerowe wycieczki. Warto więc zaopatrzyć się w przewodniki i dodać do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora oraz serwisy, które regularnie uaktualniają informacje o nowych ścieżkach rowerowych w kraju i na świecie.