Na co zwrocic uwage przy wyborze malej kasy

Kasy fiskalne są niezbędne dla małych firm, które sprzedają swoje produkty klientom prywatnym, są to między innymi małe sklepy, warzywniaki, kioski itp. W branżach tych zazwyczaj napotykamy na jednostanowiskowe kasy o niewielkich gabarytach. Zazwyczaj są to kasy fiskalne tanie, poręczne oraz funkcjonalne. Ich zadaniem jest przede wszystkich zarejestrowanie transakcji i  wydanie paragonu klientowi jako potwierdzenie dokonania zakupu.

Umożliwia to łatwe kontrolowanie firmy i sprawdzanie zarobku. Małe urządzenia fiskalne najczęściej nie posiadają bardzo rozbudowanych funkcji, jak w przypadku kas systemowych, które możemy spotkać w supermarketach. Jednakże coraz częściej, różne rodzaje kas oferują nam możliwość podłączenia osobno czytnika kodów kreskowych czy terminala kart płatniczych.

Wybór kasy fiskalnej

Tanie kasy fiskalne wahają się w cenach od 500 zł do około 1700 zł. Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują bardzo szeroki wybór.  Warto pamiętać, aby przy wyborze kasy fiskalnej zwrócić uwagę na gwarancję, jak i serwis.   Dobrze kiedy miejsce w którym zakupujemy urządzenie fiskalne również oferuje usługą serwisową. Przy wyborze kasy fiskalnej ważna też jest wygoda pracy, czyli kasa powinna zawierać duże przyciski i wyraźny podświetlany wyświetlacz. Dodatkowo przed zakupem warto sprawdzić jak wymienia się taśmę papierową, gdyż oczywiście ona zawsze kończy się w najmniej odpowiednim momencie i najczęściej trzeba ją szybko zmienić.

kasy fiskalne tanie

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_sento_e.jpg

Jakie wymogi powinna spełniać?

Kasa fiskalna powinna spełniać wszystkie wymogi ministerstwa finansów i mieć dodatkowe funkcje takie jak przyjmowanie innych walut czy drukowanie jednoznacznych nazw towarów. Oczywiście kasa fiskalna powinna na każdym paragonie wybijać NIP firmowy. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w Unii Europejskiej nasza nowa kasa fiskalna powinna być też na to gotowa, zawsze może zdarzyć się klient, który będzie chciał zapłacić w euro walucie, dlatego najczęściej nawet te tanie małe kasy fiskalne mają pełną gotowość do przyjęcia płatności euro. To też jest bardzo ważne, bo w każdym momencie Polska może przejść na Euro. Dodatkowo kasa powinna być przystosowana do pracy z innymi urządzeniami takimi jak czytnik kodów, komputer, dodatkowy wyświetlacz, terminal, szuflada na pieniądze czy też wagę.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl