Maszyny wilki

Wilk do ciała to maszynka do prowadzenia mięsa przeznaczona do celu profesjonalnego, mająca całość z najważniejszych narzędzi do obróbki mechanicznej żywności.

 

Stosowane są one często w części gastronomicznej – restauracjach, cateringach, hotelach i salach weselnych oraz sklepach mięsnych, supermarketach, a też zakładach żywienia zbiorowego np. szpitalach i szkołach, gdzie niemożliwe jest stosowanie zwykłej maszynki do prowadzenia mięsa. Prezentują się dużą wydajnością, praktycznym doborem ustawień oraz starannością wykonania, idąca na swobodne życie w czystości. Wydajność mielenia mięsa prze tego standardu maszynę może wynosić nawet 350 kg/h. Najlepsze modele mają możliwość pracy ciągłej przez chwila godzin oraz sposób schładzający, zapobiegający przegrzewaniu się mięsa podczas mielenia. W grupy wykonane są ze byliśmy nierdzewnej lub aluminium i mają opcję zmiany ruchów na lewe bądź prawe, antypoślizgowe nóżki i bezpieczeństwo silnika przed przegrzaniem wraz z przyciskiem resetu w przypadku zacięcia się urządzenia podczas pracy.

Istotnym składnikiem jest podajnik, którego wzór i pojemność znacznie działa na energia i efektywność pracy. Niezależnie od mocy dania także jego danych przerobowych mięso przygotowane do mielenia w wilku pragnie istnieć wcześniej pozbawione kości i skóry. Rozdrabniane mięso zapewne stanowić zwykłe, gotowane lub mrożone.

Maszynę do mielenia mięsa uzupełniamy o moc rodzai praktycznych akcesoriów takich jak innej wielkości sitka, przystawki do nadziewania kiełbas lub szatkowania warzyw. Urządzenie posiada wyłącznik awaryjny oraz funkcję automatycznego wyłączenia w sukcesie braku napięcia elektrycznego. Maszyna oraz akcesoria muszą robić funkcjonuje w gastronomii normy oraz mieć odpowiednie atesty pozwalające je do kontaktu z żywnością.

Sklepy oferujące wilki do mięsa oferują bardzo wielki asortyment tych urządzeń. Przed zakupem warto zastanowić się nad doborem akcesorium do samodzielnych spraw i sposobie prowadzonej kampanie. Dzięki nim budzone obróbce mięso jest szerokiej cechy i pozbawione sztucznych konserwantów oraz barwników.