Krajalnica kuchenna

Krajalnica do sera to urządzenie gastronomiczne używane zarówno w pozycjach restauracyjnych kiedy również sklepach spożywczych. W większości firmy określają się na zakup urządzenia służącego do cięcia sera oraz wędlin. Należy jednak pamiętać, że krajalnica do sera powinna mieć teflonowe ostrze zapobiegające przyklejaniu się plastrów sera do noża.

Gdzie spotkamy krajalnicę? Krajalnice używane w tematach gastronomicznych takich jak restauracje, firmy cateringowe, zakłady zbiorowego żywienia ukazują się bardzo większą wydajnością niż urządzenia przeznaczone do pracy w zakładzie, gdzie traktowane są sporadycznie do cięcia mniejszych ilości towarów. Przypadkiem są hipermarkety, gdzie sery krojone są nie ale na życzenie klienta, lecz i oferowane w budowie krojonej na działach samoobsługowych.

Krajalnice do sera Krajalnica do sera powinna zapewniać prostotę i sprawność pracy dzięki dobrym nożom i umożliwiać krojenie grawitacyjne, podczas którego gotowe plasterki odkładają się w z głowy danym miejscu. Jeżeli krojony produkt traktuje być ładowany w charakterze dalszej sprzedaży możemy ustawić ilość potrzebnych plastrów, która będzie dawana przez urządzenie. Jest wówczas możliwość posiadana przez urządzenia automatyczne. Końcówkę produktu też możemy wygodnie kroić stosując w współczesnym projektu nasadkę dociskową dodaną do urządzenia. Zakres regulacji grubości krojonych plastrów ma od 0 do 28 mm. Wymiary ostrza wynoszą zwykle 250 do 300 mm. Szczególnie ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa pracy użytkownika oraz uniknięcie nadmiernego obciążenia pracownika, aby nie powodować nadmiernego zmęczenia spowodowanego długim czasem obsługiwania urządzenia. Krajalnice do sera w większości zrobione są z aluminium - elementy będące relacja z owocami żywnościowymi z eloksalowanego aluminium, a substancja z aluminium lakierowanego. Dzięki obecnemu są one mniejsze, ale jeszcze zapewniają użytkownikowi stabilność podczas pracy.