Kolonoskopia badanie histopatologiczne

Kolposkop to wyjątkowe urządzenie, które jest powszechnie używane w zakresie prowadzenia badań połączonych z chorobami szyjki macicy. Dostarcza do poszukiwań cytologicznych rozmazów pochwowo-szyjkowych.

Obecnie wszystkie kolposkopy są nowe i lekkie w użytkowaniu. Jest możliwość trwałej archiwizacji dynamicznych obrazów, które bada się w daniu. Nowoczesna elektronika i pantografy dają szansę wykonywania precyzyjnych ruchów w dowolnej płaszczyźnie, dzięki czemu badanie kolposkopowe jest mocno popularniejsze a dużo precyzyjne. Zdecydowana większość przykładów jest urządzona w cele cyfrowe, dzięki jakim można archiwizować przebieg badania. Zapis może liczyć właściwość kolpofotografii, archiwizacji cyfrowej na nośnikach internetowych lub osobę zapisu video.
Podaje się na chwila podstawowych cech, którymi powinien się odznaczać doskonałej jakości kolposkop. Przede wszystkim wymaga być daniem najwyższej klas. Musi dawać dobrą jakość obrazu, wyraźne zdjęcia oraz filmy także pragnie być wyposażony w oprogramowanie specjalistyczne, dzięki któremu będzie mocna wziąć szczegółowej analizy zebranego materiału wizualnego. Szacuje się oraz jak najprawdziwsza pewność urządzenia.
Układ optyczny dobrej kondycji kolposkopu zazwyczaj bazuje na soczewkach niemieckiej produkcji. Układ optyczny powinien stanowić też wyposażony w kilka sposobów przybliżania. Najlepsze przykłady umożliwiają 20-krotne przybliżenie. Przy wyborze kolposkopu należy także zwrócić opinię na teren ogniskowania oraz zakres ustawiania ostrości. Im większy, tym tak.
Najlepsze urządzenia muszą być urządzone w ramię pantografu, które umożliwi naturalny i wyraźny ruch w jakiejkolwiek możliwej płaszczyźnie. Ramię powinno być urządzone w granicę blokady, dzięki czemu będzie je ważna pozostawić skierowane we wskazanym kierunku.