Kiedy nie wiesz jaka kase fiskalna wybrac

Zakup kasy fiskalnej to zadanie, przed którym staje coraz więcej osób prowadzących działalność gospodarczą. Co pewien czas zmienia się obowiązujące prawo. Oznacza to, że coraz większa liczba przedstawicieli określonych grup zawodowych musi rejestrować obroty firmy na kasie.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Dawniej urządzenia fiskalne nabywali przede wszystkim właściciele sklepów, którzy dodatkowo przekraczali pewien próg dochodów. Współcześnie grono to znacznie się poszerzyło, a kasy fiskalne stały się urządzeniami znanymi szerszej grupie osób. Oprócz sklepów muszą one znajdować się w wielu zakładach usługowych, na przykład u fryzjera czy u kosmetyczki. Tak samo sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o prywatne gabinety lekarskie czy kancelarie adwokackie. Również taksówkarze mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Wobec zmian przepisów nie mogli pozostać obojętni producenci sprzętu fiskalnego. Przedstawiciele różnych zawodów potrzebują dziś urządzeń dostosowanych do swoich potrzeb, które na pewno nie są identyczne. Dlatego też w sprzedaży znajduje się wiele produktów, zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowanych. Różnice dotyczą też rozmiarów i poszczególnych parametrów, takich jak pamięć czy wytrzymałość akumulatora. Doszło do tego, że zbyt wielki wybór stanowi problem dla niejednego przedsiębiorcy.

novitus mała plus e

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_mala_plus_e_2.jpg

Jaką kasę wybrać?

Duża czy mała kasa fiskalna? Przenośna czy może jednak tradycyjna? Takie i podobne pytania zadaje sobie wiele osób, które przeglądają witryny sklepów internetowych w poszukiwaniu sprzętu odpowiedniego dla własnej firmy. Wątpliwości można bardzo szybko rozwiać. Wystarczy zapoznać się z choćby ogólną charakterystyką kilku urządzeń, by rozstrzygnąć kwestię, czy trzeba kupić kasę komputerową, czy wystarczy mniej skomplikowana kasa typu erc. Wielu przedsiębiorców wybiera to drugie rozwiązanie. Wśród nich są właściciele małych sklepów, lekarze, taksówkarze czy prawnicy. W niewielkim sklepie sprawdzi się kasa jednostanowiskowa novitus mała plus e , która nie zajmuje dużo miejsca. Duża grupa osób z racji charakteru wykonywanych obowiązków musi zawsze mieć kasę przy sobie i zabiera ją poza biuro. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak zakup urządzenia przenośnego. Kasy mobilne, dostępne dziś na rynku, są małe, lekkie i przystosowane do pracy w terenie, dzięki wydajnym akumulatorom. Ich obsługa opiera się w dużej mierze na intuicji, dlatego bardzo łatwo ją opanować.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl