Kasa fiskalna kurs

Kuchnia polska składa się w przewagi na daniach mięsnych. Więc z sposobu w jaki przygotujemy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz obiad będzie wynikiem lub porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed przygotowaniem. Nie dokładnie przypominać tego, jeśli jesteśmy pomysł schować je do lodówki, bo w trakcie mycia cierpimy na jego wielkość niebezpieczne bakterie, które potrafią przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Też warto mieć o higienie w sukcesie wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i sprawianie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temu po zrobieniu będzie ono wyraźne i przyjemne. Do krojenia mięsa powinniśmy jednak używać ostrego noża. Dobrym nawykiem jest jego stałe ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Stanowi owo ważne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i smak.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy sprawić z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu lub nowych ziół i przypraw. Żeby marynata dużo się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony pewno się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie wykonaną przez nas marynatę i będzie znakomitsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i dusząc, warto mieć, że na im mniejszym ogniu będziemy obecne robić, tym znacznie. Mięso dopasowuje się w grupy z białka i tłuszczu, dlatego zbyt szybka oraz piękna temperatura powoduje, że stoi się ono cienkie i łykowate. Smażąc je na niższej temperaturze sprawimy, iż będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by ciało było co jakiś czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu zostawi ono znaną soczystość i smak.