Jedzenie j niemiecki

Ostatnio mieliśmy Walentynki, dlatego postanowiłem, że zrobię takiego sposobie atrakcję dla mojej dziewczyny. W celach miałem dwudaniowy obiad i deser dany w towarzystwie wina i świeczek zapachowych ze znajomego marketu budowlanego. Pierwszy pomysł - przegrzebki. Bardzo bogate danie, ale również skomplikowane w przygotowaniu, ponieważ małże trzeba móc dobrze usmażyć, aby wyciągnąć spośród nich pełnię smaku.

http://pakowarki.pl/oferta/pakowarki-prozniowe-multivac/Pakowarki próżniowe MULTIVAC C100 C200 C300 C500 P100 P200 i inne

Niestety kucharz ze mnie jest właściwie mierny. W prawdzie mógłbym stwierdzić, że początkujący, ponieważ toż stanowiło przy prawdy. Zlokalizował w internecie przepis na dalekie sandżaki. Że był problem ze zrozumienie połowy tekstu, gdyż wszystko było zapisane po angielsku! No, jednak nie poddałem się, wrzuciłem wszystko w tłumacza i lecimy na żywioł, razem z intuicją kucharza (której dokładnie nie mam). Postanowiłem, że przytoczę te małże w otoczeniu warzyw. Jednakże zapomniałem, że potrzeba też warzywa najpierw obrać i pokroić. Poruszał się stresować, bo etapu było jeszcze mniej a ja byłem dobrze w gospodarstwie. Zaczynam kroić warzywa, pech nie chciał, że trafiłem na prosty palec... No, tylko jak jedyny gość nie dałem za wygraną. Wpadłem na pomysł - szatkownica do warzyw. To stanowił rzeczywiście strzał w dziesiątkę. Nie zupełnie, że zaoszczędziłem kilka minut na krojeniu to nadal nie musiałem bać się o proste działanie przy użyciu szatkownicy. Jeśli to całość było szybko gotowe wrzuciłem na masełko przegrzebki. Wszystko usmażyło się dokładnie oczywiście gdy na obrazie ze karty internetowej, na której znalazłem przepis. Jednak zapomniałem, że był przygotować jeszcze zupę. Szybko skoczyłem do lokalnego sklepu po żurek w słoiku i zwolnił go do garnka a następnie tylko doprawiłem. Na deser miałem wypracowane już wczas w zamrażarce lody własnego wyrobu. Dobrze, że zmotywowałem się żeby to przygotować dzień wcześniej, bowiem nie zdążyłbym już z niczym. Trzeba przyznać - te chwila sekund, które zaoszczędziła mi szatkownica do warzyw uratowało mój dwudaniowy obiad. Dziewczyna była zdziwiona i doskonała podziwu dla moich umiejętności kulinarnych.