Jak dobrac odpowiednia pakowarke prozniowa

Pakowarka próżniowa jest niezastąpiona gdy chcemy przechowywać produkty przez dłuższy czas. Zapewniają one bezpieczeństwo żywności podczas transportu i magazynowania. Na rynku jest oferowanych wiele modeli pakowarek próżniowych. Wyróżniamy dwa główne typy tego urządzenia.

Pakowarka komorowa

Są to pakowarki komorowe i listwowe. Obie konstrukcje mają swoje wady i zalety. Pakowarka próżniowa komorowa działa na zasadzie odsysania powietrza z wnętrza urządzenia. Pakowany towar jest zamykany w całości we wewnętrznej komorze. Umożliwia to powtarzalność procesu i jest pożądaną cechą przy dużej ilości pakowanych towarów, więc tego typu urządzenie znajdzie zastosowanie w dużych przedsiębiorstwach. Do tego typu pakowarki dostępne są worki z folii gładkich w dużym wyborze i stosunkowo tanie.

pakowarka próżniowa tepro

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-kadry-i-place-w-firmie/

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/pakowarka_prozniowa_pp56.jpg

Pakowarka listwowa

Innym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest pakowarka listwowa. Tutaj pakowany towar znajduję się na zewnątrz urządzenia pakującego. Do wnętrza wprowadzana jest tylko końcówka worka foliowego. Cały proces przebiega więc wolniej niż w przypadku pakowarki komorowej i wymaga nadzoru pracownika. Do tego typu urządzeń wymagane są droższe worki. Natomiast zaletą tego typu pakowarki komorowej jest możliwość pakowania towaru o niestandardowych gabarytach, które nie mieściłyby się do komory. Tej klasy urządzenia są oferowane przez wielu producentów.

Pakowarka próżniowa Tepro

Pakowarka próżniowa tepro wyróżnia się użyciem dobrych materiałów i przemyślaną konstrukcją bazującą na 50 latach doświadczeń firmy. Tepro oferuje szeroką gamę pakowarek. Są to zarówno proste urządzenia do zastosowania domowego jak i specjalnie dostosowane urządzenia dla gastronomi. Zakres cenowy pakowarek próżniowych rozciąga się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Najważniejsze cechy pakowarek

Cechy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pakowarki to między innymi:
– wydajność pompy, która przekłada się bezpośrednio na szybkość działania urządzenia.
– wielkość komory czy długość listwy zgrzewającej
– moc i wymiary, które pozwolą dostosować urządzenie do naszego lokalu.
– ceny worków dla danego modelu pakowarki próżniowej.
– przy większych urządzeniach warto sprawdzić czy dołączony jest wózek ułatwiający przemieszczanie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl