In vitro jak przebiega

Chęć założenia rodziny często wiąże się nie ale z podjęciem opinii o małżeństwie, tylko a z myślą posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z rozmaitych przyczyn okazuje się to niemożliwe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Może zatem stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, prezentuje się, że lekarze nie są w mieszkanie określić przyczyny niepłodności oraz tym jednym zastosować dobrych metod jej leczenia. Kiedy różne formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które pracuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego modelu rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta robi nadal wiele kontrowersji, ale dla wielu par muszących mieć potomstwo jest ostatnim rozwiązaniem.

Warto jeszcze wspomnieć, że planując się na taką metodę należy zdecydować lub będziemy uzyskiwać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę główną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze połączona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przenosiło się wcześniej, należy również dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zajmuje jej szereg innych badań. Natomiast człowiek pragnie pamiętać zbadane nasienie, gra tym korzysta skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często objawiają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika stosuje się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.