Ginekolog forum

Kolposkop stanowi ważne urządzenie w akcji ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za niska cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co otwiera się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na prostą ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dopiero parametry układu optycznego posiadają najgłębsze znaczenie. Warto zainteresować się miejscem pracy soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka trybów przybliżania, a jeszcze jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest ponadto szczególnie charakterystycznym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko i delikatny trend w każdej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to następne ważne cesze odpowiedniego sprzętu.

Jeśli należy o lampę kolposkopu, to doskonałe żarówki broniły się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest ogromna moc światła i możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, bo ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić stosowane jednorącz.