Garderoba wieszak

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Więc nie tylko szansa na spędzenie kilkorgu zbędnych kilogramów, lecz też na wymianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale oraz skorzystania ze zdrowia, które przekazują nam sałatki.

Witaminy
Sałatki są dużą bombę witaminową. Dostarczają nam one całych elementów niezbędnych do zdrowego działania organizmu. Polacy wciąż ale mają ochotę do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie stanowią jeszcze samą z podstawowych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

comarch erp optima cennikComarch ERP Optima Środki Trwałe | Systemy ERP | POLKAS

Lekkostrawność
Warzywa są o moc bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w interesie pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temuż nie pozwalają one problemów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest to większa i przytulniejsza dla polskiego organizmu pokarmowego.

Łatwość przygotowania
Przygotowywanie sałatek bynajmniej nie jest trudne, szczególnie, jeżeli posiadamy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że wymyślimy je wyjątkowo szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z jakich chcemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W przeciągu kilku sekund jesteśmy świeży i kaloryczny posiłek.

Kaloryczność
Zanim nadejdą ciepłe i letnie dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najodpowiedniejszym sposobem, by uzyskać wymarzoną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że zna żyć ona o moc lepsza z starych polskich bigosów i schabowych. Co znacznie, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy inwencja i wyobraźnia. To jedynie z nas chce, z których składników stworzymy własną piękną i mocną sałatkę.