Ewidencja sprzedazy odwrotne obciazenie

Bardzo duży rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnych funkcji, które nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale także ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, zezwalają na pełną kontrolę pracy kasjera, jak jeszcze kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, mogą one też współpracować z całym szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do coś bardziej delikatnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty a wynoszą tak złożoną konstrukcję.

Które posiadamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje nieco inny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak szybko, kasy ERC liczą w związku do kas POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i budowy, a jeszcze przedstawiają się ograniczoną pamięcią i wgranym na stałe oprogramowaniem. Podstawowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a więc po paru latach użytkowania, nie jest już na niej pas i praktycznie dodaje się do komunikacje. Istnieje stale jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC mamy okazję podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w ostatnim także komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z okresu programu komputerowego – do tego wskazana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niewielkich wymiarach oraz z niskim zakresem funkcji. Stanowią zatem urządzenia przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią coś więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a ponadto czytnik kodów dodatkowo w ostatni możliwość coś zmienić ich konfigurację. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich stanowi sporo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je wymienić komputerami, jakie są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a i realizacji kilku różnych funkcji, które są połączone z magazynowaniem towarów, a również ich sprzedażą.