Etapy wdrazania benchmarkingu

Rozpoczęcie pracy z planem Comarch Optima nie jest za skomplikowane. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna również nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. Dodatkowo przydatny jest podręcznik jaki w łatwy i precyzyjny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Sprzedawany stanowi w formacie .pdf – ważna go oraz znaleźć na kartce producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima jednocześnie nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację zaczynamy od pobrania programu ze Strefy Klienta lub od swego Partnera. Producent przygotował bardzo pomocnego i lekkiego kreatora, który prosto prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego zrealizowania zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia oczekiwania instalowanej wersji optimy. Jeżeli poznamy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na ostatnim, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym krokiem istnieje szansę dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy wstęp do wielu modułów. Po tym zaczyna się już właściwa instalacja. Żyje ona kilka chwili także nie musi już od nas żadnej aktywności. W okresie instalacji grane są dane o możliwościach całego pakietu, jak też współpracy z innymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na wynik mamy szansa skorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udostępnia nam kolejne znaczenie “w chmurze” na przechowywanie swoich możliwościach. Zainstalowanie tego dodatku pozwala nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.