Drukarka fiskalna mala

We całych sklepach, także internetowych, ale i w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych również oryginalnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to tylko oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika i możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony dostarczające do zestawień z fiskusem, uznają być rozpowszechniane na indywidualnej rolce w kategorii papierowej, lub może winnym stanowić jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W sukcesu klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego stronie. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czyli do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w pewnym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w której potrafi użyć udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru czy usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.