Dozownik celkowy rax 200

Dozownik celkowy jest urządzenie przeznaczone przede każdym do odbierania zarówno pyłów kiedy i materiałów sypkich z filtrów, odpylaczy a dodatkowo silosów. Omawiane urządzenia są zastosowanie przede każdym jak szczelne zamknięcie zbiorników pracujących przy ciśnieniu innym z atmosferycznego. Ponadto opróżnianie ich robi się bez dodatkowej dekompresji. Dozowniki celkowe są wielkie wykorzystanie w przemyśle drzewnym – przy odbiorze pyłów, trocin, zrębek.

 

Można je spotkać dodatkowo w przemyśle spożywczym – przy dozowaniu objętościowym produktów pylistych, ziarnistych i rozdrobnionych. Ponadto także w przemyśle chemicznym- substancje pyliste i proszkowe.

http://erp.polkas.pl/erp-produkcja/

Dozowniki celkowe mają indywidualne cechy. Wśród nich zastąpić można między innymi prostą budowę, minimalne prace konserwacyjne, bezawaryjne użytkowanie, szczelne zamknięcie zbiornika pyłu, odseparowanie ciśnieniowe instalacji i dozowanie materiału.

Dozowniki celkowe w decydującej mierze wykonywane są ze określeni nierdzewnej. Odkładają się między drugimi z korpusu, wirnika oraz napędu. Korpus posiada cylindryczną konstrukcję od góry. A z dołu wyposażony jest w króćce o wymiarach 160/160 mm zakończone kołnierzem. Boki zaślepione są kołnierzami. Też do końców umieszczone są napęd oraz obudowa łożyska. Świadcząc o wirniku należy wspomnieć, że jest ostatnie segment roboczy dozownika celkowego. Urządzony jest w osiem przegród. Dzięki temu kieruje na wiele lepsze rozwiązanie również bardziej równomierne dawkowanie. Napęd dozownika celkowego to motoreduktor, jaki potrafi zmienną prędkość obrotową.

Działanie dozownika liczy na następującym schemacie: materiał sypki wychodzi ze zbiornika przez otwór wylotowy. Następnie unosi się w celkach pomiędzy łopatkami wirnika. Przemieszczenie odbywa się w toku otworu wylotowego.
Przypominając o wykorzystaniu dozowników celkowych należy zwrócić uwagę, że można je skorzystać między innymi jako filtrów workowych, silosów i cyklonów.

Na zbytu funkcjonuje wiele rodzajów oraz modelów dozowników celkowych, stąd i przeznaczone są do produkcji bardzo bogatych zadań. Dzięki nim można opróżniać zbiorniki bez konieczności dekompensacji. Należy pamiętać, iż temperatura pyłów nie ważna być cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza. Dozowniki celkowe powinny w rodzaj ciągły dozować materiały sypkie oraz drobnoziarniste.