Bitki wolowe bezglutenowe

Czy zapewne żyć przedmiot lepszego w naszym domu, niż świeży, jednocześnie jasny i chrupiący kotlet schabowy usmażony na medal i cieniutko potłuczony? Aby schabowy miał idealną strukturę, musi być dobrze roztłuczony - na tyle, by mięso stawało się delikatne, i po przysmażeniu kruche, a tymczasem nie tak szybko, by kotlet nie był za długi, inaczej straci na soczystości. Więcej w wypadku bitek wołowych potrzebujemy pokroić ciało w znaczącej grubości plasterki, a potem tłuc je tłuczkiem do ciała, aby kupiło dobrą grubość i strukturę.

Rzecz jasna, przy tłuczeniu kotletów raz w tygodniu, w smaku z lekkiego, świeżego mięsa schabowego, wystarczy nam zwyczajny tłuczek do mięsa, którym będziemy potrafili sam sprawdzić jakość ubijanych kotletów. Jednak przy ogromniejszej sumie kotletów, na dowód dla dziesięcioosobowej rodziny, lub jeśli lubimy każdego dnia jeść tradycyjny obiad z kotletami, albo jak gramy do nich mięso nieco niższej jakości, na dowód karkówkę lub łopatkę - wówczas przyda nam się domowa kotleciarka elektryczna.

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie również to, gdy przyrządzamy kotlety w biznesach żywienia zbiorowego, czy na potrzeby produkcyjne. Wtedy niemożliwością umieszcza się tłuczenie kotletów ręcznie, bo można szybko opaść z sił, ponadto tłuczek do ciała jako urządzenie napędzane siłą mięśni, nie rozbije mięsa na dokładnie takiej samej grubości kotlety, co kotleciarka.

Dlatego te, jeśli potrzebujemy rozbijać mięso na kotlety często, w niezliczonej kwocie, lub z konkretnego mięsa, oszczędźmy sobie energii i zainwestujmy w specjalne urządzenie. Podłączona do prądu kotleciarka jest zwykle swoja w obsłudze - wystarczy dać do niej element mięsa odpowiedniej grubości jednym otworem, natomiast drugim otworem wyjdzie gotowy plaster porządnie roztłuczonego na pełnej grubości mięsa. Jeśli zależy nam, by całe nasze kotlety były podzielone równomiernie, łatwo i chętnie, toż nie ma idealniejszego rozwiązania, gdy tylko kotleciarka do celu domowego lub przemysłowego. Wbrew pozorom nie istnieje obecne taki spory nakład - miłośnicy tradycyjnych, domowych obiadów na pewno docenią możliwość posłużenia się w rozbijaniu mięsa na kotlety wygodnym urządzeniem dostępnym w obsłudze, w życiu w czystości, natomiast nie przesadnie kosztownym, kiedy potrafiło się zdawać.