Bezplodnosc a slub

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na obecne korzystają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w czyny i warzywa oraz wysyłanie do organizmu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może liczyć też podłoże genetyczne. Warto otrzymać to pod opiekę głównie w sukcesie, gdy u kobiety trafiło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi zatem kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne stanowić więcej przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie żyć wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które pozwalać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać więcej o Zespole Kallmana. Istnieje to schorzenie genetyczne, które cechuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie delikatne jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.