Badania profilaktyczne zalecane kobietom po 30 roku zycia

Objawy wybiera są różne. Dają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Istnieją także symptomy, które w zasadzie są podobne dla całych kobiet. Zwraca się do ostatnie opuchnięć stóp i rąk (szczególnie w sezonie lata), krwawienia dziąseł czy też zgaga w ciąży. A o ile w dobrym pozostawanie nie byliśmy z tym problemu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, oczywiście w porządku ciąży obawiamy się przyjmować jakieś leki, pamiętając, iż w początkowych miesiącach ciąży każdy kolejny lek negatywnie oddziałuje na właściwy rozwój dziecka. Jak wtedy w dobry i niezawodny sposób poradzić sobie spośród tą niemożliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Istnieje zatem przyczyna progesteronu, który zamierza śluzówkę macicy na wesele zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Gra tym zawsze posiada i swoje negatywne działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega to na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która zawsze powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, staje się wypychana przez rozciągającą się macicę i wchodzi z powrotem do przełyku. I dziś to powoduje zgagę, czyli pieczenie w gardle także za mostkiem, kwaśno-gorzki smak w ustach, i czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w ostatnim przykładu gdy dużo ważna korzystać leki na zgagę dostępne bez recepty w aptece. Należy tylko popatrzyć na reklamie, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany typ środków jest realny do przyjmowania jeszcze przez kobiety w ciąży. Natomiast w sukcesie niechęci do tego stylu leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych sposobów na konkurencję ze zgagą. Tak to, skutecznie zmniejszają objawy zgagi imbir (tak jedno w sukcesu ciasteczek imbirowych, kiedy i herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Oraz dobrą drogą istnieje wyjątkowo picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na materiały, których odstawienie pomoże w przeciwieństwie powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, zielone i mocne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy