Antybiotykoterapia tradziku

Polskie środki masowego przekazu wielokrotnie już alarmowały opinię publiczną, że przy masowej produkcji mięsa przez hurtownie drobiu stosuje się antybiotyki, hormony i sterydy. Faszerowanie ptactwa hodowlanego tymi substancjami ma przyśpieszyć wzrost masy zwierząt, aby mięso powstające spośród ich ciał szybciej przybyło do sprzedaży. Policja stara się likwidować nielegalne wytwórnie antybiotyków dedykowanych hurtowniom drobiu, jakie w krajach byłego Związku Radzieckiego płaci się może w gigantycznych ilościach przechodzących w charaktery. Zawierające niebezpieczne dla zdrowia hormony, sterydy i antybiotyki mięso drobiowe zostają pochłonięte przez organizm ludzkim, a wtedy kumulują, co oddziałuje toksycznie na bycie człowieka.

Błyskawiczne przyrosty masy kurcząt na fermach gospodarczych są bezpośrednim efektem karmienia ptactwa hodowlanego wysokobiałkowymi paszami naszpikowanymi sterydami, które drastycznie dodają ich apetyt, ale i degenerują układ odpornościowy. To z kolei powoduje, iż kurczakom wznosi się antybiotyków mając zapobiec infekcjom, ale antybiotykoterapia dopuszcza do dewastacji wątroby zwierząt i ostatecznie do ich śmierci około szóstego tygodnia życia. Brutalna egzystencja kurcząt w hodowlach drobiu naznaczona jest silnym cierpieniem, jednak wielu klientów pragnących jedynie kupować więcej za prawie nie zważa na czyste i zdrowotne konsekwencje omawianego procederu.

Oficjalnie rzecz biorąc, możliwe jest dostarczane zwierzętom hodowlanym antybiotyków tylko i jedynie w faktu ich wady. Niestety, w rzeczywistości nielegalny handel antybiotykami weterynaryjnymi rośnie także jest daleko prawdopodobnie, że właściwie każda sztuka mięsa z sprzedających materiały do pobliskich sklepów stanowi w tkankach antybiotyki. Szkodliwość antybiotyków, hormonów tudzież sterydów w spożywanym pokarmie mięsnym jest jasna, zaś stanie tegoż zjawiska wymaga być nie tylko uświadamiane konsumentom, lecz i powinno bronić się obiektem zainteresowania firmie będących chronić dobre zdrowie. Przykrą konstatacją jest fakt, iż produkowana na częstą skalę żywność przestała istnieć już źródłem wartości odżywczych, lecz staje się śmiercionośną trucizną.