Alkohol a zaburzenia psychiczne

Cyklotymia jest prezentowana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który jednak wciąż nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość znacznie się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne
W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając to z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Zapewne istnieć czynnikiem prowadzącym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej badanie jest dodatkowe zwykle w centralnej i trzeciej fazie życia człowieka, ogranicza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i zmierza do szerokiej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie
Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do rodzaju leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą były często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy
Zapadnięcie na cyklotymię charakteryzuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą dopasowują się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i kłopoty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne projektuje i wycofanie społeczne.
Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności logicznego myślenia, kłopoty z uwagą uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zawsze pojawia się u kobiet, które są na dwubiegunowość. Gra tym wpływ posiadają też takie elementy jak wysoki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy i i stresujące sytuacje. Ponadto znacznie silny nacisk posiadają więcej wykształcenie i środowisko, w jakiej występują potencjalnie chorujące osoby.